Ankara’da İlginç Bir Hastane Aydınlatması

Ankara’da yer alan bir özel hastane, mor renkli cephe aydınlatmasıyla sosyal medyanın gündemine oturdu. Hastane binası, renkli aydınlatmaları yüzünden ağır eleştiriler aldı.

Ankara’da İlginç Bir Hastane Aydınlatması
05.11.2018
749
A+
A-

Ankara‘da yer alan bir özel hastane, mor renkli cephe aydınlatmasıyla sosyal medyanın gündemine oturdu.

Hastane binası, renkli aydınlatmaları yüzünden ağır eleştiriler aldı.

İster modern bir bina ister tarihi bir yapı olsun, bina cephelerinin aydınlatılmasında renk seçimi büyük önem taşıyor.

Bina cephelerinin aydınlatılmasında binanın kullanım amacına uygun renkler seçilmeli, hiç bir zaman aşırıya kaçılmamalıdır.

Ankara‘da yer alan özel hastane, cephe aydınlatması için ilginç bir uygulamaya imza attı.

Bina cepheleri mor renkli wallwasher armatürleri yardımıyla aydınlatıldı. Mor renkli aydınlatmalar, çekilen bir fotoğraf karesiyle sosyal medyaya taşındı.

LED teknolojisi hızla hayatımıza girdi ve neredeyse her yerde karşımıza çıkıyor. Farklı uygulamalar sosyal medya kullanıcıları tarafından fotoğraflanıyor ve bir anda binlerce kişiye ulaşıyor.

Bu tür paylaşımlar aslında toplum genelinde aydınlatma konusunda bilincin oluştuğunu gösteriyor. Her şeyden önemlisi, artık insanlar çok önemli bir konuyu; ışığı konuşuyor.

Umarız bu paylaşımlar ve görüşler, uygulayıcılar tarafından dikkate alınır da bir şekilde hatalı uygulamaların önüne geçeriz.

Peki farklı bir açıdan bakalım; çocuklar için sıkıcı ve korkutucu olan hastaneler, bu şekilde renkli aydınlatmalarla daha eğlenceli ve cazip bir görünüme kavuşturulabilir mi?

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.