Ankara 2019’a Kadar Akıllı Aydınlatmaya Geçecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni teknoloji LED aydınlatma çözümlerini, sensörler ve otomatik dimleme teknolojileri ile birleştirerek enerji tasarrufu sağlamayı planlıyor.

Ankara 2019’a Kadar Akıllı Aydınlatmaya Geçecek
14.05.2016
46
A+
A-

Türkiye’de ilk projelerle adını duyuran Ankara Büyükşehir Belediyesi, pek çok alanda teknoloji yatırımlarına hız verdi. Akıllı Ankara ismiyle duyurulan projelerin 2019 yılına kadar tamamlanması bekleniyor.

ATO Congresium’da İnovasyon Haftası sebebiyle düzenlenen toplantıda belediye adına konuşma yapan Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven, yenilikçi projelerle ilgili açıklamalar yaptı.

Projelerden biri de Akıllı Aydınlatma. Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni teknoloji LED aydınlatma çözümlerini, sensörler ve otomatik dimleme teknolojileri ile birleştirerek enerji tasarrufu sağlamayı planlıyor. Işıkların belirli durumlarda kısılacağı, belirli durumlarda ise tamamen kapatılarak daha ez enerji tüketileceği ve karbon salınımının azaltılacağı belirtildi. Tasarruf esnasında güvenliğin ihmal edilmeyeceğine de dikkat çekildi.

Güven açıklamasının devamında “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yenilikçi çözümler üretmeye çalışıyoruz. Biz yenilikçi bir kamu kuruluşuyuz.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.