30 Bin Liralık Aydınlatma İçin 259 Bin Lira Ödendiği İddia Edildi

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, aydınlatma direkleri üzerine yerleştirilen 37 adet yıldız şeklindeki dekoratif ışığın her biri için 7 bin TL, toplamda 259 bin TL ödendiğini belirtti. Bakkalcıoğlu, aynı ışıklar için direk başına 800 TL ile 1.500 TL arasında fiyat aldıklarını söyledi.

30 Bin Liralık Aydınlatma İçin 259 Bin Lira Ödendiği İddia Edildi
10.01.2020
133
A+
A-

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, belediye meclis toplantısında alınan kararlar ve devam eden projelerle ilgili bilgi vermek için basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen basın toplantısında, basın mensuplarının soruları da yanıtlandı.

Başkan Bakkalcıoğlu, basın toplantısında geçmiş dönemlerde yapılan harcamalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakkalcıoğlu, Bozüyük ana caddesinde orta refüjdeki aydınlatma direkleri üzerine yerleştirilen 37 adet yıldız şeklindeki dekoratif ışığın her biri için 7 bin TL, toplamda 259 bin TL ödendiğini belirtti. Yıldız şeklindeki dekoratif ışıklar için piyasa araştırması yaptıklarını belirten Bakkalcıoğlu, aynı ışıklar için direk başına 800 TL ile 1.500 TL arasında fiyat aldıklarını söyledi.

Bu da 37 adet dekoratif ışık için 30 bin TL ile 56 bin TL arasında bir yaklaşık maliyet ortaya çıkarıyor. İddialar doğruysa, 2018 yılında tamamlanan dekoratif aydınlatma çalışması için 229 bin TL fazla ödenmiş olabilir.

Bakkalcıoğlu, geriye dönük yapılmış hataları arama niyetinde olmadığının altını çizerek, kaynakların israf edilmeden değerlendirilmesi için projeler oluşturduklarını belirtti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.