60×60 LED Armatürler Artık 15 Watt İle Çalışacak

LIBUS®’tan LED iç aydınlatmada yeni kriterler: Verimlilik: 172 lm/W (L.O.R: %95,3), UGR: <9 ve TM5 UFort.: %96,9. LED aydınlatmada yeni Türk markası LIBUS®, son ürünü SBL13WB Performans ile bu değerlerin hepsini aynı armatürde buluşturdu.

60×60 LED Armatürler Artık 15 Watt İle Çalışacak
27.08.2019
477
A+
A-

LIBUS®’tan LED iç aydınlatmada yeni kriterler: Verimlilik: 172 lm/W (L.O.R: %95,3), UGR: <9 ve TM5 UFort.: %96,9.

LED aydınlatmada yeni Türk markası LIBUS®, son ürünü SBL13WB Performans ile bu değerlerin hepsini aynı armatürde buluşturdu.

LIBUS® tarafından geliştirilen ve EPO – PCT patentleme süreçleri devam eden SBL LED aydınlatma sistemi, gittikçe daha fazla önem kazanan UGR/Kamaşma problemine köklü bir çözüm üretmekle kalmayıp, eş zamanlı olarak, LED aydınlatmada kamaşmaya sebep olan yüksek – noktasal ışık şiddeti problemini, verim kaybının temel sebebi olan opal veya prizmatik ışık yayıcılara ihtiyaç duymayarak bu yüksek verimlilik  seviyelerine ulaşıyor.

LIBUS® SBL LED aydınlatma sisteminin diğer bir özelliği yüksek ışık dağılım kontrolüdür. Bu özellik, bir yandan UGR değerini, LED back-light ve slim panel değerlerinin yarısından daha düşük seviyelere çekerken, diğer yandan da etkin lümen (toplam armatür lümeninin hedef aydınlatma düzlemine yönelen kısmı) değerini standart oda indeksi tablosu ortalaması olarak  yüzde 96,9 değerlerine kadar çıkarmaktadır.

UGR Glare Diagram

TM5 Utilization Factors

Işık dağılım kontrolü zayıf LED panel armatürlerde bu değer ortalama  yüzde 76-77 aralığında olup, aradaki fark, hedef aydınlık (lüks) seviyesi için gerekli armatür adedi hesaplamasında doğrudan etkin bir faktördür (UF/utilization factor) ve istenilen aydınlık seviyesi için bu aranda daha az LIBUS SBL armatürün yeterli olacağı anlamına gelmektedir.

Polar Diagram (cd) – LLS_BL 29W

Lux – Candela Diagram – LLS_BL 29W

Detaylı bilgi, LDT/IES dosyaları ve farklı armatür tipleri ile karşılaştırmalı proje armatür hesaplama tablosu için Libus firma sayfasını ziyaret ederek, firma yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.