34. IALD Ödülleri İçin Başvurular Başladı

International Lighting Design Awards (IALD) bu yıl 34. kez, mimari aydınlatma tasarımı alanında “en iyi” projeleri belirlemek ve dünyaya tanıtmak üzere düzenleniyor. Başvuruların yalnızca online olarak kabul edileceği yarışma için erken kayıt dönemi başladı ve 26 Ekim’e kadar devam edecek. Projelerin kabulü için son kayıt tarihi ise 7 Kasım 2016 olarak belirlendi.

34. IALD Ödülleri İçin Başvurular Başladı
30.09.2016
50
A+
A-

International Lighting Design Awards (IALD) bu yıl 34. kez, mimari aydınlatma tasarımı alanında “en iyi” projeleri belirlemek ve dünyaya tanıtmak üzere düzenleniyor. Başvuruların yalnızca online olarak kabul edileceği yarışma için erken kayıt dönemi başladı ve 26 Ekim’e kadar devam edecek. Projelerin kabulü için son kayıt tarihi ise 7 Kasım 2016 olarak belirlendi.

Bu seneki yarışmada diğer yıllara göre bazı değişiklikler de yapıldı. Böylelikle etkinlik programının daha yüksek bir seviyeye taşınması ve genişletilmesi hedefleniyor.

Poster Başvuruları: Bu yıldan itibaren her yıl düzenlenecek tüm IALD Ödülleri’nde başvuru sahiplerinin A3 formatında dijital posterleri de olmak durumunda.

Genişletilmiş Görsel Parametreleri: Görsel sınırı 15 adete yükseltildi ve “imaj” tanımı genişletildi ve netleştirildi.

Yazılı Brief’ler için Geliştirilmiş Rehber: Katılımcılara, kompleks çalışmalarını kısa bir metin içinde pekiştirmelerine yardımcı olabilmek adına; 400 kelimelik sıkı bir rehber hazırlandı.

IALD, farklı türlerde ve boyutlardaki tüm proje başvurularını destekliyor. Yarışma çerçevesinde minimum ya da maksimum verilecek ödül sınırı diye bir kısıtlama bulunmuyor. Awards of Excellence (Mükemmellik) ve Awards of Merit (Meziyet) gibi ödüller, çalışmaların ulaştığı estetik ve teknik tasarım başarıları değerlendirilerek verilecek. Special Citiation (Özel Övgü) ödülü ise projenin aydınlatma tasarımında yenilikçi bir bakış açısı olması açısından değerlendirilecek. Yarışmanın en prestijli ödülü olan Radiance Award (En iyi Parlaklık) ise aydınlatma tasarımında “mükemmelliği” hak eden ve jüriden en yüksek puanı alan projeye takdim edilecek.

Katılım koşulları:

  • IALD Awards, mimari aydınlatma tasarımı alanında projelerin ödüllendirildiği bir program. Bu yüzden başvuru sahiplerinin aydınlatma tasarımcıları olmaları gerekiyor. Ödüller sadece projenin aydınlatma tasarımını yapan ekip ya da ekiplere verilecek.
  • Yarışmaya başvuran projelerin 1 Haziran 2015’ten sonra bir yapı adına kalıcı olarak tasarlanmış aydınlatma tasarım çözümleri olmaları ve uygulandıkları yerde en azından iki yıl kalmalarının planlanması gerekiyor.
  • Daha önce bir IALD yarışmasına başvuran bir proje de aşağıdaki kriterleri yerine getirdiği sürece yeniden başvurabiliyor:
    1) Proje daha önceki başvuruda bir ödül kazanmamış olmalı.
    2) Katılım tarihlerine uymalı.

Başvuru süreçlerine dair önemli linkler:

Buradaki linkten, yarışmanın değerlendirme-ödül kriterlerinden başvuru adımlarınızın detaylarına kadar, ayrıntılı tüm bilgileri bulabilirsiniz:

http://www.iald.org/IALD/media/Media-Library/IALD%20International%20Lighting%20Design%20Awards/2017-IALD-Awards-Call-for-Entries.pdf

Mataryel formunu indirip başvurunuzu tamamlayabilmek için şu linki tıklayabilirsiniz:

http://www.iald.org/IALD/media/Media-Library/IALD%20International%20Lighting%20Design%20Awards/2017-IALD-Awards-Materials-Release-Form.pdf

Başvuru ve kayıt için: https://iald.secure-platform.com/a

Diğer tüm sorularınız için: [email protected]

Kaynak: PLD Türkiye

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.