Tarihi Dokuya Uygun Cami Aydınlatması

Dulkadiroğlu Belediyesi, Kahramanmaraş’ın tarihi simgelerinden Ulu Cami’yi dokusuna uygun olarak ışıklandırarak şehrin siluetine yeniden sundu.

23.11.2016
671
A+
A-

Tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarmayı sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, Ulu Cami’de yaptığı aydınlatma çalışmasıyla farkını bir kez daha ortaya koydu. Tarihi dokusuyla Kahramanmaraş’ın en özel simgelerinden olan Ulu Cami, Taş Mescit ve Atatürk meydanını tamamlayan bir tarzda özel bir sistemle ışıklandırıldı.

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma

Tarihi konak ve eserlerin restorasyonu için projeler hayata geçiren Dulkadiroğlu Belediyesi, mevcut eserlerin görselini iyileştirmek için de çalışma yapmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Ulu Cami’de bir çalışma yapan Dulkadiroğlu Belediyesi, özel bir sistemle Ulu Cami’nin ışıklandırmasını tamamlayarak şehrin siluetine farklı bir renk kattı.

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-2

Bu gibi çalışmaların devam edeceğini kaydeden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Tarihi ve kültürel değerleri bakımından zengin bir ilçeyiz. Bunun kıymetini biliyor ve projelerimizi bu yönde şekillendiriyoruz. Şehrimizin merkezini oluşturan Ulu Cami bölgemizde özel bir siluetimiz var. Özellikle gece görünümünde bu silueti tamamlamak için bir çalışma başlattık. Ulu Camimizi aslına uygun şekilde ışıklandırarak alanın görüntüsüne ayrı bir renk kattık. Bu gibi çalışmalarımızın devam edeceğinin altını çizmek istiyorum” dedi.

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-14

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-13

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-12

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-11

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-10

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-9

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-8

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-7

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-6

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-5

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-4

kahramanmaras-ulu-camii-led-aydinlatma-3

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.