Philips’in LED Aydınlatma Sistemi EURO 2020’de

Philips, dünyanın ilk LED stadyum aydınlatması sisteminin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda kullanılacağını açıkladı. Philips’in LED Stadyum aydınlatmasının detayları haberimizde.

Philips’in LED Aydınlatma Sistemi EURO 2020’de
01.07.2016
440
A+
A-

Hollanda merkezli teknoloji şirketi Philips, dünyada bir ilk niteliği taşıyan”LED Stadyum Aydınlatması” sisteminin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda kullanılacağını açıkladı.

Philips’in teknolojiyi kullanacağı stad, Ajax futbol takımına ev sahipliği yapan Amsterdam Arena olacak.

Philips’in akıllı ışık yönetim sistemi olarak nitelenen teknolojisi, 51.628kişilik kapasitesi ile Hollanda’nın en büyük stadyumu olan Amsterdam Arena’nın hem dışarısında hem de içerisinde kullanılacak.

Kullanıcıların HD TV deneyimini yaşamalarını sağlamayı hedefleyen teknoloji, dünyada bir ilk niteliği taşıyacak.

12 farklı ülkede, 13 farklı şehirde düzenlenecek 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda kullanılacak stadlardan biri olan Amsterdam Arena’da, dinamik hareketli lekeler ve Philips ArenaVision LED perde aydınlatması kombinasyonu sağlanacak.

Philips’in halihazırda günümüzde uluslararası spor etkinliklerinde kullanılan saha aydınlatmalarının yüzde 65’ine sahip durumda.

Philips’in mevcut stadlarda bulunan geleneksel projektör aydınlatmasını odağına alarak, LED Stadyum Aydınlatma Teknolojisini meydana getireceği Tech Week Europe’daki haberde yer aldı.

Philips ArenaVision LED Teknolojisi, mevcut sürümlere oranla daha yüksek çözünürlüklü ve süper ağır çekim tekrarları sunma hedefini taşıyor.

Teknolojinin yalnızca spor, futbol etkinlikleri ile sınırlı kalmayacağı, konser ve diğer etkinlikler içinde kullanılacağı ifade ediliyor.

LED sistemini sağladığı bir diğer özellik ise sahanın yalnızca bir tarafını aydınlatmak olacak. İstek dahilinde stadyumdaki etkinlikler esnasında yalnızca bir taraf aydınlatarak, seyirci-etkinlik bütünleşmesi sağlanmaya çalışılacak.

LED sistemlerinin ayrıca önceki sürümlerine oranla enerji tasarrufukonusunda da çok daha verimli olacağı dile getiriliyor.

Sistemin yerel bölgeler ile anlaşılması ihtimalinde şehir sokaklarında da kullanılacağı belirtiliyor.

2016 yılının sonuna kadar hazır olması beklenen teknolojinin, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Amsterdam Arena Stadyumu’nda kullanılması bekleniyor.

24 ülke takımının katılımıyla gerçekleşecek 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası, 12 farklı ülke, 13 farklı şehirde düzenlenecek. Turnuvanın yarı final ve final maçlarına İngiltere’nin Wembley Stadyumu ev sahipliği yapacak.

ShiftDelete.Net

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.