Olmadık Yerde Ortaya Çıkan LED Tabela Arızaları

Kalitesiz LED kullanıldığında, yanlış sürüş akımı tercih edildiğinde, doğru tasarım yapılmadığında veya termal yönetim düşünülmediğinde firmaların kurumsal kimliğini yansıtan LED tabelalar kısa sürede arızalanabiliyor. Bu arızalar bazen öyle yerlerde ortaya çıkıyor ki…

29.01.2018
737
A+
A-

Elektrik ve aydınlatma arızalarında çoğu zaman elektrikçilerin kapısını çalarız. “Terzi kendi söküğünü dikemez” derler doğru mu?

Eyüp Devlet Hastanesi’nin LED tabelasında “ü” ve “p” harflerinin aydınlatmaları arızalanınca sosyal medyada olay olmuştu.

Otonomi, Esenboğa yolu üzerinde 375 dönümlük arazi üzerine kurulan dev bir otomotiv ticaret merkezi. Onun da LED tabelası kısa sürede arızalandı.

OSRAM, 100 yılı aşkın bir tarihe sahip ve dünya çapında önde gelen bir aydınlatma üreticisi. Türkiye’deki aydınlatma fuarında LED tabelasının R harfi arızalanmış, bu durum bir fotoğraf karesine yansımıştı.

Milli Kütüphane, Ankara’da kurulmuş, Çankaya ilçe sınırları içerisinde yer alan ulusal bir kütüphane. Başkanlık binasına takılan LED tabela tüm caddeyi mavi renge boyuyor.

Ankara’da Yaşamkent semtindeki MİGROS’un OS’u karanlığa gömüldü. Uzun süredir böyle, arızanın giderilmesi için bir çalışma yapılmıyor.

Son olarak, yine Ankara Bahçelievler’de bir eczanenin LED tabelasında LED modüllerin arızalandığı görülüyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.