Entek LED Üretim Tesisi

Entek LED, 7000 m2 üretim tesisiyle, sektörün önde gelen üreticilerinden biri. Aydınlatma armatürlerini kendi bünyesinde tasarlıyor ve üretiyor. Firmanın, gelişmiş bir makine parkuru ve bilişim yatırımı bulunuyor. Entek LED’in üretim tesisine ve aydınlatma armatürlerinin üretim aşamalarına yakından bakmak ister misiniz?

05.06.2018
631
A+
A-

Entek LED, ürünlerinde en iyi hammaddeyi kullanmayı hedefliyor. Aydınlatma armatürlerinde, birinci sınıf metal ve alüminyum kullanıyor.

Yüksek kaliteli malzemeler seçerek, arıza oranlarını ve bakım gereksinimlerini en aza indiriyor. Ayrıca kullanılan hammaddeler, geri dönüştürülebilir ve tamamen çevre dostu.

Firma bünyesinde bir boya atölyesi bulunuyor. Boya stoğunda çok çeşitli seçenekler bulunuyor, bu seçeneklerle her türlü ürüne hızlı ve kolay bir şekilde uygulama gerçekleştirebiliyor.

Entek LED, malzemeyi adeta bir sanat eseri gibi hassas bir şekilde ele alıyor ve işliyor.

Firmanın basım atölyesinde, kesme hatları, profil şekillendirme makineleri, özel şekillendirme presleri ve mekanizmaları bulunuyor.

Üretim tesisinde, 1900m2’lik alanda, 150 ile 630 ton arası makineler ile soğuk oda metal enjeksiyon hizmeti verilmektedir. Ayrıca müşteri ihtiyacına göre, vakum sistemi de uygulanabilir.

Füzyon kaynak bölümünden, bileşenler argon inert gaz veya alüminyum kaynağı kullanılarak birbirine kaynatılır. İşte bu noktada ürünler üç boyutlu nesneler haline geliyor.

Parlatma bölümünde, hammadde üzerindeki herhangi bir kir veya yağ kalıntıları temizlenir.

Estetik ve yüksek kaliteli ürünler sağlamak için prüzsüz yüzeyler gereklidir, işte bu alanda parlatma işlemiyle nihai ürün ortaya çıkartılmaktadır.

Boya atölyesinde ise, elektrostatik laminasyon boyama yapılır.

Elektrostatik toz boya, solvent içermeyen tamamen kuru bir kaplama yöntemidir. Toz boya, boya kabini içerisinde özel boya tabancaları kullanılarak uygulanır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.