LED Teknolojisi, Akıllı Aydınlatma ve Enerji Tasarrufu Sunumu

EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve GAZBİR’in Ankara’da üçüncü kez düzenlediği, Türkiye’deki üniversiteleri, teknokentleri ve Ar-Ge şirketlerini elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleriyle buluşturmayı amaçlayan Enerjide Ar-Ge Çalıştayı’nda, Emre Yılmaz; LED Teknolojisi, Akıllı Aydınlatma ve Enerji Tasarrufu konularını anlattı.

22.12.2017
484
A+
A-

3. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı, Türkiye’deki üniversiteleri, teknokentleri ve Ar-Ge şirketlerini elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleriyle buluşturmayı amaçlıyordu.

Etkinlikte, elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerinin Ar-Ge projelerine yönelik öncelik ve ihtiyaçları, üniversite ve araştırmacıların sektöre yönelik projeleri ve ilgili kurumların Ar-Ge desteklerinin katılımcılar ile paylaşıldı.

Aydınlatma Portalı ve Aydınlatma Üniversitesi‘nde yer alan içerikler yardımıyla hazırlanan sunumda LED‘in icadından aydınlatma maksatlı kullanımına kadar uzanan yolculuğu ele alındı.

LED aydınlatma ve akıllı aydınlatma sistemleri ile enerji tasarrufu anlatıldı ve “Dönüşüme hazır mıyız?” sorusunun cevabı arandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.