Enerjisa Hassas Davranmalı

Enerjisa Hassas Davranmalı
06.03.2016
50
A+
A-

Ankara’da yaşanan hain terör saldırısından sonra güvenliğin yanında, sokaklarda aydınlatma yeterli mi sorusu da akıllara gelmeye başladı. Merasim Sokak’taki hain terör saldırısı sonrası, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, üzerinde tekrar çalışılan Başkent Güvenlik Eylem Planı’nda, kentin önemli sorunlarından biri olan ‘aydınlatma’ konusunun da eklenmesi gerektiğine dikkat çekerek, ‘Güvenliğe ışık tut’ sloganıyla konuyu gündeme getirmesinin ardından Başkent’in diğer ilçe belediye başkanları da bu fikre destek açıklamalarında bulundu.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel: “Şöyle de bir gerçek var; Elektrik işi özelleştirildi. Özelleşmesinden kaynaklanan yatırımda da bir geri duruş var. Yatırım konusunda cimri davranılıyor. İnsanların yaşam kalitesini yükselten bir konuma getirilmeli”. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: “Elektrik idaresinin özelleştirilmesinden sonra kentin doğru dürüst aydınlanmadığını görüyoruz. Vatandaşlardan da bu konuda bize şikâyetler geliyor. Bunlar bildiğim kadarıyla kârlarının yüzde yirmisi ölçeğinde yatırım yapıyor. Devlette iken yüzde yüzüne yatırım yapılıyordu“. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak: “Şehrin aydınlık olması önemli. Bu konuda yetki EnerjiSA’da, gerekli hassasiyeti göstermesi lazım. Doğrudan vatandaşın şikâyetini esas alarak çözüm üretmeleri lazım.” İlçe belediye başkanlarımızın fikirlerinden yola çıkarak; EnerjiSA’nın konu ile ilgili daha fazla hassasiyette bulunması gerektiği anlaşılıyor.

O halde Sincan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Tuna’nın konu ile ilgili açıklaması ile noktayı koyalım, “Karanlık işler genellikle karanlıktan geçer”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.