Apple Mikro-LED Patent Başvurusu Yaptı

Apple, Mikro LED ekran teknolojisiyle ilgili bir patent başvurusu yaptı. Ayrıca mikro-LED, mLED veya µLED olarak da bilinen mikro LED, düz ve ince panel ekranlarda kullanılan bir teknolojidir. Adından da anlaşılacağı gibi, mikro LED ekranlar, mikroskobik LED dizilerinden oluşuyor.

Apple Mikro-LED Patent Başvurusu Yaptı
06.11.2018
150
A+
A-

Apple, mikro LED ekran teknolojisiyle ilgili bir patent başvurusu yaptı. Apple‘ın Avrupa patent başvurusu ilk olarak 2017‘nin dördüncü çeyreğinde yapıldı ve 10 Ekim 2018‘de yayınlandı.

Ayrıca mikro-LED, mLED veya µLED olarak da bilinen mikro LED, düz ve ince panel ekranlarda kullanılan bir teknolojidir. Adından da anlaşılacağı gibi, mikro LED ekranlar, mikroskobik LED dizilerinden oluşuyor.

Yayınlanan patent başvurusunun mucitleri olan 12 mühendis arasında; LuxVue‘den ve Tayvanlı bir panel üreticisi olan AU Optronics‘ten Apple’a geçen mühendisler yer alıyor.

Apple, micro LED tabanlı ekranlarda uzmanlaşan bir startup şirketi olan LuxVue‘yi satın alarak, 2014 yılından bu yana micro LED teknolojisini geliştirmeye başladı.

Daha sonra, Apple Tayvan‘da bir fabrika kurdu ve mikro LED ekran teknolojisi geliştirmeye odaklanmak için yarı iletken ve panel endüstrisinin profesyonellerini bir araya getirdi.

Mart 2018‘de Bloomberg, Apple‘ın şirket beklentilerini karşılamadığı için micro LED teknolojisinde uzmanlaşan Ar-Ge ekibini ABD‘ye taşıdığını söyledi.

Daha sonra Ağustos 2018‘de Apple‘ın, micro LED teknolojisindeki gelişimlerini kontrol etmek ve potansiyel işbirliklerini tartışmak için Tayvan‘daki AUO ve Epistar‘ı ziyaret ettiği bildirildi.

LEDinside

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.