Ankara’da Esnafın Ortak Sorunu Aydınlatma

“Yetersiz aydınlatma güvenlik ve işporta sorununu ortaya çıkarıyor. Kendini güvende hissetmeyen halk akşam saatlerinde Kızılay’a gelmek istemiyor.”

Ankara’da Esnafın Ortak Sorunu Aydınlatma
11.04.2016
743
A+
A-

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci yaptığı açıklamada, son dönemde Ankara’da yaşanan terör olayları sebebiyle ekonomik ve sosyal anlamda bir durgunluğun yaşandığını, hayatı eski haline çevirebilmek için bir eylem planı hazırladıklarını ifade etti.

ATO’nun düzenlediği toplantıya katılan esnafın ortak şikayeti saat 20:00’den sonra başka Kızılay olmak üzere şehirde hayatın durduğuydu. Önlem olarak bölgede cazip çözümler üretilmesi gerektiği belirtildi.

Bestekar Sokak’ta bir işyeri sahibi, “Kızılay zaten yok olmak üzereydi, yaşanan son terör saldırıları da işin tuzu biberi oldu.” dedi. 40 yıldan fazla süredir Kızılay’da hizmet veren bir işyeri sahibi de, 20:00’den sonraki durgunluk için aydınlatma problemlerini işaret etti. “Yetersiz aydınlatma güvenlik ve işporta sorununu ortaya çıkarıyor. Kendini güvende hissetmeyen halk akşam saatlerinde Kızılay’a gelmek istemiyor.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.