Türk Indiegogo Projesi Kablosuz Aydınlatma Flint Dünyaya Açıldı

Flint sadece bir aydınlatma aracı değil, su geçirmez yapısıyla Amazon ormanlarında bir oturak, sizi farklı şekillerde uyandırabilen bir saat yada bildirimlerinizi fark edebilmeniz için tüm odayı renklendiren bir asistan formuna dönüşebilir.

Türk Indiegogo Projesi Kablosuz Aydınlatma Flint Dünyaya Açıldı
20.05.2020
574
A+
A-

Ateşin keşfinden bu yana insanlar temel aydınlatma ihtiyaçlarını karşılayabilmek, karanlıkta etrafı görebilmek için bunu kullandı. Fakat Flint, bu düşünceyi geride bırakmak üzere ortaya çıktı. Bu slogan ile başlayan bir Türk Indiegogo projesi olan Flint, daha ilk haftadan 2.738 Dolar topladı bile.

Flint sadece bir aydınlatma aracı değil, su geçirmez yapısıyla Amazon ormanlarında bir oturak, sizi farklı şekillerde uyandırabilen bir saat yada bildirimlerinizi fark edebilmeniz için tüm odayı renklendiren bir asistan formuna dönüşebilir.

Flint-Kablosuz-Aydinlatma-Tanitimi

Flint’in özellikleri bunlarla da sınırlı kalmıyor, telefonunuzun ekranına entegre olarak ekran rengine göre ışık saçarak sizi gerçekliğe daha da yakınlaştırıyor.

Ayrıca “Safe Mode” özelliği ile uzaktan kontrol edilerek, evde tıpkı televizyon izleniyor izlenimi uyandırmak suretiyle hırsızlıklara karşı da etkin bir bekçi.

Su geçirmezliği ve uzun pil ömrü ise dış aktiviteler için Flint’i uygun kılıyor ve internet bağlantısına gerek bile duymadan bluetooth ile de kontrol sağlanalabiliyor.

Flint-Smart-Wireless-Lighting

Flint’in özellikleri saymakla bitmiyor bu güzel fikrin mucidinin ise Türk olması bizi gururlandırıyor. Flint‘in tasarım ekibinde Şeref Erkanlı, Doruk Ünsal ve Arda Büçkün yer alıyor. Umarım proje yeterli miktarı toplayarak kısa bir sürede seri üretime geçer ve bu akıllı ışık küpüyle eğlenceli vakitler geçirebiliriz.

Flint’e bağış yapmak için buraya tıklayarak Indiegogo sayfasına ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikleri

Boyut: 26x26x34.5 cm
Ağırlık: 3.5 kg
Güç Tüketimi: 90 Watts (Şarjda)
Gerilim Aralığı: 100 – 260 Volts
Batarya: 30.000mAh
Şarj Ömrü: 80 saate kadar
Renk Sıcaklığı: 2500K – 9000K
Işık Akısı: 3600 Lümen
Işık Açısı: 360°
Malzeme: Beyaz Difüzör, Piano Black Kasa ve TPU Şarj Padi
İşletim Sistemi: iOS 7+, Android 4.0+
Bağlantı: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth LE

Flint-Kablosuz-Aydinlata-Kupu-2

Güncelleme (20.05.2020): Yukarıdaki içerik 2016 yılında hazırlanmış ve yayınlanmıştı. Kampanya bilinmeyen bir sebeple Indiegogo‘da durduruldu. Projeye bağış yapanlar ise paralarını geri istiyor. Proje sahipleri ise henüz bir açıklamada bulunmadı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Onur dedi ki:

    Ben de bu kampanyaya bağış yapanlar arasındaydım. 2 Kampanya oldu. İlkinde herkese de geri ödemeleri yapmışlardı tweetlerine göre. ikincisi ise başka uyanık birinin (türk mü bilmiyorum) aynı projeyi kopyalayıp yayına almasıyla yapıldı.

    ikinci proje onlara ait değildi, indiegogo da bu yüzden yayından kaldırmıştı proje sahiplerinin şikayeti üzerine. zamanında twitterda bunu paylaşmışlardı bağış yapılmaması ve onlara ait olmamasıyla ilgili ama şuan profil linklerini bulamadım.